Levendula illóolaj

100%-os levendula illóolaj: mely saját termesztésű levendula virágzatából előállított olaj.

Ez a klasszikus illat parfümök, szappanok, illatosítók és szépségápolási termékek alap illata. 10 ml

1,700Ft

29 készleten

Add to wishlist
Cikkszám: 0026-1 Kategória:

A levendula illóolaj: mely saját termesztésű levendula virágzatából előállított olaj.

Hatásai a teljesség igénye nélkül:
Külsőleg:

– a bőr rugalmasságának, simaságának megőrzésére, ecsetelőként alkalmazva segít a zúzódások, rovarcsípések elmulasztásában.

– kiegyensúlyozza a bőr zsírosságát, és serkenti a bőr anyagcsere-folyamatait.

– gombaölő és fertőtlenítő hatása miatt igen jót tesz a bőrnek, mitesszerek leszárításában és más bőrhibák gyógyulásában is természetes segítőnk lehet.

-pikkelysömör vagy az ekcéma esetén is alkalmazhatjuk. A problémás bőrfelületet kenjük be a levendulaolajjal.

– a levendula illóolaj segít a megfázás és az influenza tüneteinek csillapításában, mert leküzdi a fertőzést okozó vírusokat és enyhíti a megbetegedés tüneteit (ülőfürdő).

-nagyon jól használható légúti rendellenességek kiegészítő kezelésére, beleértve a torokgyulladást, influenzát, köhögést, megfázást, asztmát, bronchitist, mandulagyulladást.

– kiváló reumás fájdalmak, idegzsába kezelésére is, fürdő és bedörzsölőszer formájában, masszázsolajban elkeverve, hatásos fájdalomcsillapító.

– fáradtságra, ízületi merevségre, görcsoldásra, emésztéssel kapcsolatos problémáknál cseppents a fürdővízbe 8-10 csepp levendula illóolajat.

– samponhoz adva szabályozza a fejbőr zsírosságát, támogatja a „túlápolt” haj regenerálódását.

– szaunázáskor: 4-5 csepp illóolajat öntünk a felöntő vízbe, majd ezt a forró kövekre.

– lábfürdő: meleg vízben elkeverünk 3-5 csepp illóolajat, teszünk bele egy evőkanál parajdi sót és máris kész a lábfürdőnk. Frissíti a láb bőrét, mérsékelheti az izzadást.

Ez a klasszikus illat parfümök, szappanok, illatosítók és szépségápolási termékek alap illata. 10 ml

Fürdővízbe: 6-8 csepp illóolaj elegendő. Ilyen formában főként a nyugtató hatásukat fejtik ki.

Gőzölés: légúti megbetegedések esetén inhalálhatunk meleg víz fölött, törölközővel a fejünkön, kevés illóolajjal. Gyerekeknek nem ajánlott ez a megoldás és felnőtteknek is csak óvatosan, nem túl forró vízzel (az égési sérülések elkerülése érdekében).

Borogatás: ha bőrünkre akarjuk felvinni az illóolajokat, akkor vízzel hígítva, vattával, gézzel ajánlatos ezt tennünk, de ahogy fent említettük, valamilyen hordozóolaj (napraforgó, szőlőmag) is megfelelő lehet.

Párásítás: párologtató vagy kerámiaégető segítségével párologtassunk, az aromaterápiás hatások így is érvényesülnek és ráadásul kellemes illatot is kölcsönöznek az illóolajok otthonunknak.

Masszázs: szintén ajánlott a hígítás, valamilyen hordozó krémbe vagy olajba való keveréssel, mert koncentrált formában sok illóolaj bőrirritációt okozhat.