A levendulának sok napfény és meleg kell, ha napsütéses helyre kerül, akkor biztosan szép lesz. Talajigénye nincsen. Akár szabadgyökeres-, akár cserepes levendulát ültet, az ültetés utáni időszakban átmenetileg heti egy-két alkalommal öntözze a palántákat, amíg meg nem erednek. Évente legalább egyszer a virágzás után vágja vissza a bokrot a felére-kétharmadára.
Minden évben nyáron a virágzás után, miután a virágokat learatta, vágja vissza a bokrokat a felére-kétharmadára, hasonlóan a sövényhez. Zöldet mindig hagyjon a bokron, nem kell visszavágni a fás szárig tövig. Új hajtásokat fog hozni, így marad a levendulabokor friss évtizedeken át.
A levendulának különösebb talajigénye nincsen. Trágyázni nem kell, ha kap trágyát, akkor meghálálja, de sok energiát és pénzt nem érdemes a trágyába fektetni.
Akár szabadgyökeres-, akár cserepes levendulát ültet, az ültetés utáni időszakban átmenetileg heti egy-két alkalommal öntözze a palántákat, amíg meg nem erednek. Ha levendulabokor már begyökeresedett a helyén, akkor már egy szárazságtűrő növény, melyet külön öntözni nem szükséges, de módjával az öntözővizet nagy melegben meghálálja. Ne öntözze túl a bokrot, heti egy-két öntözésnél nagy melegben se kell több. Ha túl sokat és sokszor öntözik, akkor begombásodhat. Cserépbe ültetés esetén viszont rendszeresen öntözni kell. Nagy meleg esetén akár 1-2 naponta is meg kell locsolni.